Балконна антенна.

UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR5FFR »

Невелика рамка, яка у гострому резонансі, може створювати поле випромінювання досить великої напруги. Знаходитись в кілька метрів вид такої антени на мій погляд не бажано. Якщо таки будете робити таку антену то я б рекомендував при TX на повній потужності підключити до осцилографу кусок дроту десь 10-20см і виміряти напругу поля у вольт/метр. А далі дивитись на норми щоб воно не перевищувало. Так спокійніше.
Я це не так просто пишу - кілька років тому я демонтував антену, яка начебто і стояла в 15 метрах від робочого міста за стіною будівлі товщиною в 1 метр, але на 80м при КСВ біля одиниці напруга на вимірювальній антені була завелика. Зняв від гріха подалі.
 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR5VCP »

UR5FFR писав: Суб жовтня 22, 2022 10:32 am Знаходитись в кілька метрів вид такої антени на мій погляд не бажано.

 
 А якщо труси свинцові? )))

Вже не раз писалося, і читалося, рамка має дуже, ні, не так, ДУЖЕ високу напруженість поля, яка зконцентрована на малій площині. Тому максимум це 5 ватт, можна бути поруч. 
Ну не дарма там при 20 ватт уже конденсатори прошиває... Там енергетика добра. Так що.. Я підтримую, краще не ризикувати.
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Суб жовтня 22, 2022 12:04 pmА якщо труси свинцові? )))
Без заземлення, якого у ТС немає, ні свинцеві труси, ні шапочка із фольги не допоможуть. Але напрямок думок вірний :roll: ) :lol:
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Суб жовтня 22, 2022 6:02 pm
UR5VCP писав: Суб жовтня 22, 2022 12:04 pmА якщо труси свинцові? )))
Без заземлення, якого у ТС немає, ні свинцеві труси, ні шапочка із фольги не допоможуть. Але напрямок думок вірний :roll: ) :lol:

 
Але ж можна рамку використовувати на прийом, а на передачу щось інше... Та навіть оту, в свій час добре розпіарену ЕН антенну...
UR5FFR
Повідомлень: 702
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 34 times
Been thanked: 218 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR5FFR »

EH - це релігія на мій погляд. У багатьох випадках це умовний цвях який начебто працює у якості антени. Але усі чомусь забувають про фідер який випромінюю. Тобто цвях 10см та фідер 20-30 метрів і воно таки працює. А от чисто EH без фідера буде працювати ледве-ледве.

Шукайте краще куди можна кинути 30 метрів дроту чи більше - можна зробити класну антену якої не потрібна земля. Може там якийсь дах є поблизу чи щось інше. Воно може бути і далі аніж 30 метрі - кинете там мотузку якусь щоб антену натягнути
 
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення oldPsyho »

UR5FFR писав: Суб жовтня 22, 2022 8:23 pm EH - це релігія на мій погляд. У багатьох випадках це умовний цвях який начебто працює у якості антени. Але усі чомусь забувають про фідер який випромінюю. Тобто цвях 10см та фідер 20-30 метрів і воно таки працює. А от чисто EH без фідера буде працювати ледве-ледве.

Шукайте краще куди можна кинути 30 метрів дроту чи більше - можна зробити класну антену якої не потрібна земля. Може там якийсь дах є поблизу чи щось інше. Воно може бути і далі аніж 30 метрі - кинете там мотузку якусь щоб антену натягнути
 

 
Про ЕН антенну воно то так... Але найближчий дах від мене десь в метрах 70-ти, і напрямок якраз через садочок. Так що не варіант...
Almaro1741
Повідомлень: 54
З нами з: Суб вересня 17, 2022 7:59 am
Позивний: UR1CDH
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення Almaro1741 »

На просторах інтернету є відео, як дядьки використовують дерево замість антени) цвях забив, дріт намотав, і гайда в ефір)
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 7 times
Контактна інформація:

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR5VCP »

Almaro1741 писав: Нед жовтня 23, 2022 9:29 am На просторах інтернету є відео, як дядьки використовують дерево замість антени) цвях забив, дріт намотав, і гайда в ефір)

 
За жорстоке поводження з деревом - забити гвоздика в голову )))))
Ну а якщо без жартів - то якось бачив відео у Ігоніна, він використав громовідвід як антену, на виості метр чи два підключив трансивер, ну а низ до корпуса, точку землі, і спрацював досить не погано, в принципі нічого дивного, так шо, все від фантазії залежить.
Я колись товаришу пропонував використати водовідливні металеві ринви  якості горизонтального квадрата ))
oldPsyho
Повідомлень: 291
З нами з: П'ят жовтня 14, 2022 1:13 pm
Звідки: KO40ig
Позивний: nil
Has thanked: 46 times
Been thanked: 16 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення oldPsyho »

ще одна конструкція
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR7HBP
Повідомлень: 2
З нами з: Пон жовтня 24, 2022 11:30 am
Позивний: UR7HBP
Been thanked: 2 times

Re: Балконна антенна.

Повідомлення UR7HBP »

Берете вудку телескопічну на 7-9 м до неї провід антени, виставляєте з балкона під кутом отримуєте вертикал. З двух вудок можна зробити трикутник. Подивіться у Гончаренка на сайті є багато різноманітних конструкцій вертикалів.

 http://dl2kq.de/
 
Відповісти