ГСС "дешево та сердито"

UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Вів травня 30, 2023 7:18 am
Для діодного детектора
а для не діодного?
 
Тобі треба регулювати вихід ступенями в 1дб. Два каскади на 998 дадуть десь 56дб - приблизно по 28дб на каскад. Ось і рахуй - 4096/56=73 ступні на 1дб. На мій погляд цього досить
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Питання по вихідному АТТ:
Регулювання буде перемиканням атенюатора, дані беру з цієї ось таблички (вона правильна?)
Screenshot_30.jpg
 Тобто крутим ручкою на дистплеї рівень АТТ від 0 до -140 і відповідно напруга на виходу так само змінюється.
Окрім того, хочу зробити чисто для їнформації відображення рівня сигналу по Сметру, берем дані з цієї таблички:
 
Screenshot_31.jpg
Проміжні значення сметра будуть показуватися в вигляді найближчого з крапочкою або знаком +-, шене знаю. То не проблема.

і хочу прикрутити значення в dBuV чи dBmV, як по стандарту положено? І як іх порахувати? Чи де взяти табличку щоб загнати в масив?
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Вів травня 30, 2023 3:23 pm  Тобто крутим ручкою на дистплеї рівень АТТ від 0 до -140
 
Про -140дб забудь. Більш 120дб послаблення робити нема сенсу. При напругах біля 1мкв треба юзати зовнішній екранований атенюатор, бо буде пролаз.
UR5VCP писав: Вів травня 30, 2023 3:23 pm і хочу прикрутити значення в dBuV чи dBmV, як по стандарту положено? І як іх порахувати? Чи де взяти табличку щоб загнати в масив?
  
0дбм - це 1мвт на 50ом або 223.6мв rms.
Між дбм та дбв (тобто від 1в) проста залежність: dBm=dBv-13.01db
Було б чудово мати можливість перемикати кнопочкою одиниці вимірювання. У мене у китайському ГСС саме так і зроблено. Показує dBm, Vrms, Vpp. Дуже зручно
Ти міг би додати ще dBuV та S-метр
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Було б чудово мати можливість перемикати кнопочкою одиниці вимірювання
Роблю таким чином:
- в основному режимі маємо лівим енкодером рухаємося по розрядах встановлення частоти, вибору комірки ГСС (я зробив 4, можна перемикати оперативно, ну як в трансивері "а б ц д", козна помнить свою частоту, і в другому рядку можемо перемикати ослаблення АТТ (три розряли) і одночасно відображаємо наступне: власне ослаблення (-015dB) поруч сигнал сметра S9 або +20, або S8+ якщо сигнал трошки вище 8, або 9- якщо трошки нижче 9. Поруч напруга в dBuV. Ну якось так.

- правий енкодер міняє параметри вібрані лівим.

- натискання на правий по кругу перемикає робочі режими, встановлення частоти синтезатора сішки, встановлення частоти ДДС генератора, встановлення частоті третьго виходу сішки, вимірювання частоти, вимірювання напруги, і так по кругу (а може коротке натискання на лівий буде повертати назад, мабудь так, буде вперед-назад по кругу).

- довге натискання на лівий викликає меню, там доступні всі режими, ну якшо ліньки тицяти на енкодери, а також сетап.

Коменти?
 
UPD: Прикрутив показники напруги, та сметра, показник дБмкВ трошки не влазив, тому без підпису, просто значення. Можна скролити, але то понти, ліньки дописувати.

Стосовно до -140, да, я тут подумав, а чи воно треба і чи його хтось заміряти зможе?  :D
 Ну потім приберу з дисплея.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Ну що, більшу частину питань з софтом вирішено, залишилось помаленько пиляти залізо та корпус.
І потрібна порада, для точної роботи частотоміра потрібно точно 8МГЦ тактової для стм32. 
Що я хочу зробити: зробити зовнішній генератор на звичайній логіці, посадити туди кварц з конденсатором для точного підгона частоти, і запихати це все в шматок пінопласту, разом з  транзистором та навантаженням + терморезистор, або, як самий продвинутий, посадити там даллас і керувати температурою через stm32, а чому б і ні? 
Ну а потім все просто, на прогрітому генераторі подати на частотомір калібровану частоту і точно виставити показники. ВСЕ.

Як на вашу думку, така ідея має право на життя? Чи може є супер-пупер стабільні генератори на 8МГц? (взагалі стм32 від 4 до 16 вміє працювати.... Можна взяти 26 з сішки (там ТХСО, дякую, Андрію!) і поділити навпіл.... або на 4...)
 
UR5FFR
Повідомлень: 690
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 32 times
Been thanked: 218 times

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5FFR »

UR5VCP писав: Чет червня 01, 2023 1:43 pmЧи може є супер-пупер стабільні генератори на 8МГц? (взагалі стм32 від 4 до 16 вміє працювати.... Можна взяти 26 з сішки (там ТХСО, дякую, Андрію!) і поділити навпіл.... або на 4...)

 
Робити треба тільки так. Усе інше - то таке. Я таке робив коли в мене потрібен був такт для ADAU1761.
Схема нижче - замість кварца ставиться TCXO, з 3го піна сішки знімаємо сигнал та через буфер подаємо його на куди треба.
Можливо що стм і без буферу заведеться
si5351_clk26m.png
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Можливо що стм і без буферу заведеться
по дш в стм32ф103 тактова 8-16 МГц, так шо 26/2 або 26/4. і вказати компілятору шоб нову частоту юзав, і настройку плл відповідно. (ше пока не в курсі як , але я в регістрах прошарений )))) 
RM0008 Reference manual STM32F101xx, STM32F102xx, STM32F103xx, STM32F105xx and STM32F107xx advanced Arm®-based 32-bit MCUs - на ніч перед сном як батюшка біблію читаю  :lol:
 
UPD: багато думав... Я то можу поставити дільник і використати 26... АЛЕ, мені треба зробити гейт 1с для вимірювання частити, і треба генератор з можливістю +- трошки. Так шо буде термостат, буде кварц на 8. До нього припаяю до корпуса транзистор, і термодатчик. І нехай тримає +40С. ото і все. Думаю так. Поставлю даллас, і заведу на контролер...транзистор будем на 50% відкривати, аби грівся, ну і поруч резистор буде. Ну принцип понятний ) І тут же буде конденсатор для корекції частоти. Думаю при стабілізації +40 воно буде гарно робити. І нагріватися за 1-2 хвилини, шо там гріти...

UPD2: стосовно частотоміра. Вхід робити низькоомний? Має бути формувач меандра вхідний. Але дуже хотілося би біля вкодного конектора поставити дві "пипочки" аби туди можна тикнути резонатор, і побачити частоту генерації. Варіанти - перший каскад формувача заводити як генератор, або зробити каскад окремо і пока нема кварца то він собі мовчить...

Як краще?


 
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Базова початкова прошивка, з неприбраними глюками, (та ну нафіг) але повністю функціональна. Робить все.
gss_stm32.rar
 схему не даю,  там все видно по дефайнах, нах )))))
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Готую плати фільтрів після сішки.

Перший - фільтр VFO з маленькою амплітудою для "сигнального" входа са612, схема та параметри:
Screenshot_32.jpg
 
Screenshot_33.jpg
 Другий - по суті аналог повний, але амплітуда більша, для гетеродина са612:
Screenshot_34.jpg
 
Screenshot_35.jpg
 
 
 Намалював, шо таке синій графік я хз.


Далі, вихід 612ї має 1500 ом, і потрібен фільтр, ставити польовик? узгодження і заодно перший регулятор рівня? а після фільтра  до 60МГц ще один?
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5VCP
Повідомлень: 447
З нами з: Пон вересня 12, 2022 3:14 pm
Звідки: KN48wi
Позивний: UR5VCP
Has thanked: 83 times
Been thanked: 6 times
Контактна інформація:

Re: ГСС "дешево та сердито"

Повідомлення UR5VCP »

Друзі, мені приїхали логарифмічні ад-шки, тому на певний час перемикаюсь на допилювання ГСС, дуже вдячний за допомогу Андрію, наш колега, Андрій_UR3ILF, ДЯКУЮ!
Допиляю систему ALC в генератор, викладу повну схему, та відео роботи, і тоді вже продовжу ламповий трансивер. 
На даний час ГСС працює, є пару питань, але я намагаюся сам вирішити. Я ж казав, гсс то курсова, а трансивер то буде дипломна робота, і на тому я буду закінчувати "паяння" нових девайсів, залишу собі тільки якусь практику по "лікуванню" вже існуючих створінь  :D
 
Відповісти