Приймач RX998.

Weezerspoon
Повідомлень: 35
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

ur6ibx писав: Сер квітня 10, 2024 11:57 am начали с прймача а  закинчилы фрезером ! :o
 Я так думаю шо вельмишановный пан Андрей выкладе свои опрацювання а ще шо треба купуваты .Я так розумию шо купуваты сnc -грошы даром :mrgreen:
  :mrgreen:
  :mrgreen:
 




 
Фрезер я купив давно тому ваш сарказм недоречний) Після нього в сторону ЛУТа навіть дивитися не хочу. А от 2х стороніх пп я на ньому не робив не знаю як спозиціювати тре впринципі спробувати. А от що купив почавши з цього примача то це nanoVna, спочатку нічого не було понятно з ним а тепер не знаю як без нього раніше жив). Доречі Андрію ваші пп в лайоті є? Можна навіть в G коді.
 
 
 
 
Андрій_UR3ILF
Повідомлень: 32
З нами з: Суб жовтня 01, 2022 3:36 pm
Звідки: Царичанка
Позивний: UR3ILF
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times
Контактна інформація:

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Андрій_UR3ILF »

Weezerspoon писав: Сер квітня 10, 2024 3:55 pm
=0.95em Доречі Андрію ваші пп в лайоті є? Можна навіть в G коді.
Плати є. Але я маю відмінності від Авторської схеми приймача. Чому? А все просто - я ставив ті деталі які є в мене. TDA2822 закінчилися i купувати за наявності LM386 в коробці не став. 

Давайте відкриємо нову тему в розділі "Майстерня" і там поділимося досвідом. Я давно не користуюся жодними спеціальними програмами для експорту з лайауту в G-код! Експорт у графіку, а далі у вектори. Взагалi не розумію для чого потрібні всі ці степками та подібні. Без них  простіше і чудово виходить.
Причепив файл стенда кварцевого фiльтру в G-кодi. Не розумiю що це вам дасть якщо все треба робити пiд свiй станок и фрези.
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Weezerspoon
Повідомлень: 35
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Нууу... Я мав на увазі пп приймача і да про фрезу то я не подумав, це все ж виставляжться до генерації коду. ПП хочу саме лайоті (з нього в bmp а потім в Vectric-Aspire а знього вже готовий код в Candle)
Андрій_UR3ILF
Повідомлень: 32
З нами з: Суб жовтня 01, 2022 3:36 pm
Звідки: Царичанка
Позивний: UR3ILF
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times
Контактна інформація:

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Андрій_UR3ILF »

Файли останнього приймача що робив. Схема, печатка, файли для станка.
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Weezerspoon
Повідомлень: 35
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Заморочились ви з приймачем і контролером до нього знатно, мені б ваш ентузіазм). Не повторити конструкцію варіантів просто нема. Від rx988 там хіба змішувач залишився)
Андрій_UR3ILF
Повідомлень: 32
З нами з: Суб жовтня 01, 2022 3:36 pm
Звідки: Царичанка
Позивний: UR3ILF
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times
Контактна інформація:

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Андрій_UR3ILF »

Weezerspoon писав: П'ят квітня 12, 2024 12:18 pm Від rx988 там хіба змішувач залишився)



 
Нічого нового я не вигадав і це по суті мінімальне дороблення через відсутність у коробці TDA2822.
Активний ФНЧ поставив, бо місце на платі є. Підсилювач АРУ на транзисторах, щоб не ставити ще одну мікросхему. А як iнакше?

Останній авторський варіант теж працює дуже чудово. Посилення навіть більш ніж потрібно  що діод в АРУ не справляється. Вихід поставити пiн-диод BAR64 або два два діоди як намальовано. І важливо щоб транзистор у ключі АРУ був 2N7002 тому що у нього більш пологе регулювання. Я заклав у плату резистори щоб можна було і ВС847 ставити. Доречi резистор в iстоцi тех подовшує характеристику.

Ще змiнені номінали у повторювачі на показометр. Транзистор працює в режимі мікрострумів та мінімально впливає на АРУ.

Резонансний контур у ПЧ? Він там не потрібен і це більше звичка що УПЧ має бути резонансним. :mrgreen:
 
Дуже багато хто лає що LM386 просто примус шиплячий. Відповім так- вони просто не вміють її використовувати за призначенням і з необхідним посиленням. Не схемi опція не використовується. Заклав якщо раптом мало виявиться пiдсилення, але його там і так вистачає. Коефіцієнт посилення типовый і всього 20!

Дiнамик DXI57N-A усього 20 гривень коштує. Там же є и кiльце-проставка до нього. Звучить дуже гарно! Сперше у мене був другий гучномовець 50мм с опором 50 ом.

У преампi гарно працюють кiльця амiдон Т37. Варикапи тiльки КВ139 i прямої заміни їм немає. Вони є у продажу та не дорого.
Но я робив версiю i з 1SV149 через ключ на BSS138. Теж працюють.

Трохи переробив цифри частоти и прошивка буде пiзнiше. Завади вiд шини дiсплея лiкуются экраном з мiдi. На 160 метрiв iнодi було їх чути. Вийшло гарне радiо. 
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Weezerspoon
Повідомлень: 35
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Схему преампа з bss (цих польовиків є добра жменя) можна ну і якщо пп в лайоті є.Є в мене 2х полюсний 4х позиційний роторний перемикач,хочу ним діапазони перемикати а другу секцію на ДПФ. І чи дуже допомагають контури в преампі при прийомі? Я пробував на 40м на готових дроселях ДПФ підцепити, звісно перед цим підстроїв його за допомогою nanoVna. Ніяких змін помічено не було при прийомі і це в жб будинку де купа шуму і різної "ем каки",видно змішувач таки топовий. А десь на ставочку чи в чистому полі то тим більше мабуть не буде. От і думаю наскільки вони актуальні.
Стенд для фільтрів сьогодні зібрав, грався цілий день з фільтрами.Зробив висновки що 10ти кристальний фільтр не такий критичний до  розкиду параметрів резонаторів як 11ти кристальний який був  спочатку в схемі. З 50шт кварців що придбав чітко розділилися на 2 групи. І навіть з кварцами із різних груп Ачх виглядає набагато краще ніж з 11ти кристальним.
 
Андрій_UR3ILF
Повідомлень: 32
З нами з: Суб жовтня 01, 2022 3:36 pm
Звідки: Царичанка
Позивний: UR3ILF
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times
Контактна інформація:

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Андрій_UR3ILF »

Ви мене не вірно зрозуміли. Варикапи КВ139 тривольтові, а придатні за ємністю та перекриттям імпортні дев'ятивольтові. У преампі вхідний контур перестроюється шимом безпосередньо з меги. Імпорту потрібен перетворювач і найпростіше це зробити поставивши ключ на BSS138 в затвор якому шим, а зі стоку знімати вже з  напругою живлення. Ось чому вітчизняним КВ139 немає аналогів із потрібним перекриттям i ємностi при напрузі всього 3 вольти! Робили їх у Херсоні.

Схему не малював, але з плати зрозуміло про що була мова. На платі контролера є вихiд не задіяний на роз'ємi. Він якраз для вірcії із варикапами 1SV149 був задуманий та перевiрений.
Але з КВ139 все простiше та дозволяє перейти на живлення приймача вiд одного литiя!

Взагалі преам був зроблений виключно з одним завданням- впевнений прийом на телескопічну антену за містом та під час блекаутів...лежа на диванi. :mrgreen:
 
Зовнішню антену можна підключити через невелику ємність. Буквально не бiльше двi-три пікафаради! У мене потреби у цьому немає. Доречi в авто теж приймає гарно. Поклав на торпеду и слухаю вдень в дорозi сороковку.
 
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Weezerspoon
Повідомлень: 35
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 6 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Видно таки не вірно зрозумів. Я подумав що комутація контурів зроблена на bss бо ключі 3157 тре купувати. Можливо вийде так зробити? Є у менене каркаси з підстройкою і в екрані, один вивід зробити  загальний а землю комутувати польовиком. Так і вирикапів не потрібно, сердечником підкрутив та й все. Залишити  планую 80\40\20м.
 
Андрій_UR3ILF
Повідомлень: 32
З нами з: Суб жовтня 01, 2022 3:36 pm
Звідки: Царичанка
Позивний: UR3ILF
Has thanked: 2 times
Been thanked: 11 times
Контактна інформація:

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Андрій_UR3ILF »

Weezerspoon писав: Суб квітня 13, 2024 5:49 am Я подумав що комутація контурів зроблена на bss бо ключі 3157 тре купувати. Можливо вийде так зробити?  

 
Ось ви про що. Тоді напишіть що ви робите і під яке завдання. Якщо прослуховувати на зовнішню анетну то премп для RX998 взагалі не потрібен.
Полевиками BSS138 контура пермикатие не вийде. Велика ємність у закритому стані. Там потрібно виконати усього дві умови - мінімальна ємність у закритому стані та мінімальний опір ключа у відкритому. 

Але те про що ви думаєте я колись робив. І воно працювало з різним результатом. У результаті прийшов до ключів як вiрного та надійного варіанту. Печатки залишилися.  Може що пiдскаже вам. Транзистори були бiполярнi. Подивлюся якi в коробцi. Але це поганий варiант. Краще варiометр и КПЕ але якщи воно вам дiйсно потрiбне.
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Відповісти