Приймач RX998.

Андрій_UR3ILF
Повідомлень: 36
З нами з: Суб жовтня 01, 2022 3:36 pm
Звідки: Царичанка
Позивний: UR3ILF
Has thanked: 4 times
Been thanked: 12 times
Контактна інформація:

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Андрій_UR3ILF »

Weezerspoon писав: Пон травня 20, 2024 5:16 pmБуде в мене прохання до вас, можна на цій схемці номінали понаписувати для діапазонів 15-12-10 метрів.

 
Проикрiплюю вкладення.
 
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Weezerspoon
Повідомлень: 47
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Всім привіт, якось короче з діодами в мене не зрослось, як не крутив згасання якесь великувате виходить хоча все і працює. Схрестив я їжака і змію :mrgreen:.Тут вже з згасанням набагато краще, 2.5-4дб в залежності від полоси. Залишилося сходити на почту забрати перемикач і поставити в приймач. Праймач прям пушка-ракета слухав 80-40 коли світло вимикали то ніколи не подумав би що там стільки народу сидить.
 
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
Ut5lp
Повідомлень: 64
З нами з: Суб вересня 17, 2022 12:34 pm
Позивний: UT5LP
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Ut5lp »

Так на вашій платі буде помітний індуктивний зв'язок між дросселями,який буде спотворювати АЧХ.
Дросселі треба розташовувати перпендикулярно,а бо перегородку.
 
Weezerspoon
Повідомлень: 47
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Я про це думав, на практиці на 20м що на макетці що на платі АЧХ і згасання 1 в 1, інші на макетці не збаирав але думаю там буде теж саме. Тут мабуть грає роль відстані в діаметрі самої індуктивності а вона в сусідніх діапазонах більше як в 2рази,хоча можу помилятися.


P.S.  да на вч бендах 18-24мгц є паразитні звязки, відразу не звернув уваги,будем боротися хоча воно не таке і страшне
 
Ut5lp
Повідомлень: 64
З нами з: Суб вересня 17, 2022 12:34 pm
Позивний: UT5LP
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Ut5lp »

Я мав на увазі не сусідні діапазони,а саме дросселі одного бенду.Індуктивний звязок,може співпадати,а може бути протележним по знаку від зв'язку між контурами вімкненого діапазону.І він стає комбінованим.І те і те корячить АЧХ.
А зв'язок між сусідніми діапазонами вилікувати не складно,досить діапазони розташувати в перемішку.
 
Weezerspoon
Повідомлень: 47
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Ваша правда, і одного бенду і сусіднього також, хоча одного бенду більший вплив як від сусіднього. Я здогадувався що подібне буде але не знав що настільки . Наколхозив екранів і все стало виглядати набагато краще. Ато поки налаштував 17м діапазон і пішов крутити 15 метровий  то 17 метровий вже поплив. Після екранування довелося на деяких бендах добавити в паралель підстроєчним конденсаторам ємності бо в діапазон не попадав. Ну буде мені наука на наступний раз що такими речами як паразитні індуктивні зв'язки нехтувати не можна.
Для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів вам необхідно авторизуватись.
UR5FFR
Повідомлень: 713
З нами з: Пон вересня 12, 2022 1:04 pm
Has thanked: 38 times
Been thanked: 222 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення UR5FFR »

Weezerspoon писав: Сер червня 05, 2024 10:25 am Ваша правда, і одного бенду і сусіднього також, хоча одного бенду більший вплив як від сусіднього. Я здогадувався що подібне буде але не знав що настільки . Наколхозив екранів і все стало виглядати набагато краще. Ато поки налаштував 17м діапазон і пішов крутити 15 метровий  то 17 метровий вже поплив. Після екранування довелося на деяких бендах добавити в паралель підстроєчним конденсаторам ємності бо в діапазон не попадав. Ну буде мені наука на наступний раз що такими речами як паразитні індуктивні зв'язки нехтувати не можна.

 
Дуже близько екран до індуктивності розміщено. Майже торкаються. Це не є гуд, бо ємність зайва з'являється та добротність падає, а вона і так не дуже висока
Також потрібен лише екран між індуктивностями. Обидва інших зверху та знизу - зайві.
 
Weezerspoon
Повідомлень: 47
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Та якби не й не зайві тих два інших. Я ж "геній інженерної думки" :mrgreen:
  :mrgreen:
  :mrgreen:
  бенди під ряд паяв не розносячи близькі по частоті, думав та "які там звязки, мізер", а не тут то було. Крутиш підстрожчник сусіднього бенду а активний на графіку міняє схили і сам горб на АЧХ пританцьовує, не сильно але вплив є,з екранами цього навіть в помині нема. Перепаювати лінь щоб вони в перемішку були от і долівив тих два іших екрани, фольга обмотана в каптон так що там коротнути не мусить. А от індуктивності видно таки полізли в меншу сторону від кольорового металу бо довелося з цими екранами добавляти конденсатори. На рахунок добротності в цих дроселях думаю що вона там "достатня", номінали не великі тай сердечик якийсь точно ж є але це тільки припущення.
 
Ut5lp
Повідомлень: 64
З нами з: Суб вересня 17, 2022 12:34 pm
Позивний: UT5LP
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Ut5lp »

Weezerspoon писав: Сер червня 05, 2024 4:30 pm  На рахунок добротності в цих дроселях думаю що вона там "достатня", номінали не великі тай сердечик якийсь точно ж є але це тільки припущення.
 



 
Це не зовсім так.Дроселі спеціально виробляються з заниженою добротністю,щоб знизити вплив резонансних явищ.
Там її ледь вистачає.
А де Ви купували ці трімери?
 
 
 
Weezerspoon
Повідомлень: 47
З нами з: Нед березня 31, 2024 5:00 pm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times

Re: Приймач RX998.

Повідомлення Weezerspoon »

Ну не знаю як там з добротністю але на нанці це все виглядає набагато краще ніж з діодами. З діодами згасання на 40м було -7.2дб а тут з ключами -2.8, найбільше вийшло на 15м діапазоні 
-4.5дб. А так подивлюсь що в реальності то тре було 4 діапазони залишити а не 6 ліпити (3,7,14,18мГц можливо плату і перероблю під тих 4 діапазони з урахуванням розташування дроселів обо з цієї випаяю зайве бо 21мгц впливав на 18мгц бенд і навпаки, 14-7-3 не кусалися між собою зовсім).А підстроєчні конденсатори брав на "Альоекспрес", набором(одні з набору приїхали з підкисшими виводами і не хочуть паятися зовсім).
 
 
Відповісти